Jeśli weźmiesz do ręki ołówek i zaczniesz bazgrać po kartce, niekoniecznie możesz liczyć na jakiś wybitny rysunek na biurku. Inaczej się sprawa ma w przypadku Vince Low. Ten artysta pochodzący z Malezji, stworzył  bardzo nietypową serię portretów celebrytów. Każdy jego rysunek składa się niemal wyłącznie z nieregularnych, wirujących linii, z ostrożnie dodanym cieniowaniem i prostą kreską, wszystko po to aby odwzorowanie twarzy było jak najlepsze.

Bazgranie ołówkiem

Każdy z 9 bardzo ekspresyjnych portretów – na których mamy takie gwiazdy jak Samuel L. Jackson czy Johnny Depp – jest jeszcze bardziej wyrazisty i energiczny dzięki dwuwymiarowości wykonania. Low udało się stworzyć rysunki, które eksplodują liniami spoza konturów twarzy oraz jednocześnie mają wyrazisty i ostry portret. Jest to nie lada wyczyn, który wymaga wysokich umiejętności, by wszystko wyszło jak należy.

Wart podkreślenia jest również fakt, iż są to pierwsze prace tego artysty w tym stylu. Dotychczas Low specjalizował się w ilustracji cyfrowej, komiksach i ulicznym graffiti, także całkiem udany początek. Może warto z tego miejsca zachęcić swoje dzieci do intensywniejszej zabawy z ołówkiem, bo jak widać nawet bohomazy mogą być dziełami sztuki.

rysunek z Samuel L. Jakcson Bazgranie ołówkiem prawdziwą sztuką? Will Smith Roar Atkinson Morgan Freeman Leonardo Di Caprio Johny Depp Jack Nicholson Eddie Murphy

 

Vince Low jest kolejnym po Brayanie Bergu nietypowym artystą, który przedstawia nam nieco inny punkt widzenia oraz odmienne podejście do danego tematu. Jeśli znacie innych takich pozytywnie zakręconych ludzi, podzielcie się nimi.

W ramach ciekawostki zapytam was czy byliście spostrzegawczy? Wprawne oko powinno zauważyć, że do rysunków był wykorzystany ołówek, ale ten elektroniczny z tabletem. Można to poznać po krawędziach kresek wychodzących z konturów twarzy.