Zdjęcia jakie zaprezentuję w tym artykule są same w sobie zdumiewające i zachwycające, podobnie jak nieprzeciętne widoki chmur na niebie ukazane tutaj. Jednakże nie to skłoniło mnie do podzielenia się nimi, lecz inna perspektywa z jaką można spojrzeć na nasz świat dzięki nim. Chodź zdjęcia są zrobione z satelit krążących wokół Ziemi, to i tak te największe pustynie na świecie nie mają końca i ich bezkres uświadamia nas, że jesteśmy tylko małymi ludzikami żyjącymi na tej planecie.

Oglądajcie, podziwiajcie i może też skłoni to was do jakiś refleksji. Dodatkowo kilka ciekawostek, żebyście wiedzieli z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Pustynia Namib

Pustynia Namib

Pustynia Namib – rozciąga się na ponad 2,000 km wzdłuż Atlantyku, w południowo-zachodniej części Afryki. Jej nazwa wywodzi się od słowa „Nama”, które znaczy mniej więcej tyle co „rozległe miejsce”

Namib jest uznawana za najstarszą pustynię świata (55-80 mln lat wg naukowców) oraz jest jedną z najbardziej jałowych, gdyż opady nie przekraczają rocznie 200mm.

Dasht-e Kavir

Great Salt Desert

Slat Desert

Dasht-e Kavir, zwana również Great Salt Desert czyli Wielka Słona Pustynia swoją nazwę zawdzięcza słonym bagnom zlokalizowanym na niej.

Erg Iguidi

Erg Iguidi

Erg Iguidi nosi swoją nazwę od słowa erg, czyli morze wydm, morze piasku. Pustynia ze swoimi żółtymi pasami rozciąga się od Algierii po Saharę.

Uluru

Uluru

Uluru w Australii, w języku Aborygenów znaczy tyle co „ miejsce zgromadzeń” i jest uznawane przez nich jako święte miejsce. Ta skała z piaskowca wznosi się ponad otaczająco ją pustynny pejzaż na wysokość prawie 900 metrów.

Gobi oraz Taklamakan

Gobi i Taklamakan

Po lewej stronie pustynia Gobi ze swoimi niezwykłymi białymi pasami, po prawej przypominająca wijącego się węża pustynia Taklamakan w Północno-zachodnich Chinach, która otoczona jest najwyższymi łańcuchami górskimi świata ( powyżej 7000 m n.p.m.)

Mam nadzieję, że się podobało i zapraszam na drugą część artykułu już niedługo.