Bieganie staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Jest kilka rzeczy, które prawdopodobnie się do tego przyczyniają. Po pierwsze bieganie jest dla każdego (nie licząc tych kontuzjowanych), nie wymaga wybitnego sprzętu, biegać można praktycznie wszędzie, mamy pełna elastyczność co do tego, ile czasu na to poświęcamy i możemy robić to sami. Dodatkowo, popularyzacja zdrowego trybu życia, chęć zrzucania zbędnych kilogramów sprzyja rozwijaniu tej dziedziny sportu.

Mi jednak bieganie nie przypadło do gustu, bo nie licząc biegów po górach, czy jakiś maratonów po piaskach albo dżungli, bieganie w mieście, niezależnie od miejsca, bieganie jest po prostu zbyt nudne i monotonne. Dla takich osób jak ja, Nike przygotowało specjalną aplikację na Google Glass – Nike+ Game Vision. Wykorzystując Googlowy gadżet do tworzenia tzw. rzeczywistości rozszerzonej (ang. Augmented Reality), Nike wyznacza przed nami cele, urozmaica trening, tworzy wyzwania i sprawia, że bieganie staje się pewnego rodzaju grą i nabiera sporo koloru. Dodatkowo, możemy połączyć się z osobami i wspólnie rywalizować, co całkowicie eliminuje nudne, samotne bieganie.

Obejrzycie filmik, naprawdę wygląda to fajnie i zachęcająco, generalnie świetny pomysł, szkoda tylko, że Google Glass ma taką, a nie inną cenę, także w Polskich realiach, nie prędko będzie można urozmaicić sobie bieganie, wspólnie ze znajomymi.