Fotograf Alex John Beck w serii Both Sides Of bada definicję fizycznego piękna i w dość namacalny sposób pokazuje jak bardzo różnią się nasze dwie połówki twarzy. Podjął się zrobienia sesji fotograficznej kilku osobom a następnie dokonał drobnej przeróbki, czego efektem są po dwa zdjęcia na osobę. Jedno zdjęcie przedstawia lewą połowę twarzy i jej lustrzane odbicie, tworząc z pozoru całą twarz. Zdjęcie obok pokazuje za to symetryczną interpretację prawej połowy twarzy.

Piękne buzie, czy to w świecie mody czy w życiu, często są opisywane jako symetryczne. Dlatego Beck zdecydował, że “odtworzy” twarze, w taki sposób, że obie połowy twarzy są lustrzanym odbiciem drugiej. Każdemu ze zmontowanych portretów daleko do oryginałów i efekt manipulacji ujawnia jak bardzo niesymetryczne twarze w rzeczywistości są.

symetryczny portret kobiety symetryczny portret kobiety symetryczny portret mężczyzny Alex-Beck-symetria-twarzy-8 Alex-Beck-symetria-twarzy-7 Alex-Beck-symetria-twarzy-6 Alex-Beck-symetria-twarzy-5 Alex-Beck-symetria-twarzy-3 Alex-Beck-symetria-twarzy-2 Alex-Beck-symetria-twarzy-1 Alex-Beck-symetria-twarzy-04

Podobnego zabiegu podjął się turecki fotograf Eray Eren, który był na tyle uprzejmy i dołączył oryginalne zdjęcia, dzięki czemu można czarno na białym zobaczyć efekt ów ciekawego eksperymentu.

Eray-Eren-symetria-twarzy-8 Eray-Eren-symetria-twarzy-7 Eray-Eren-symetria-twarzy-6 Eray-Eren-symetria-twarzy-5 Eray-Eren-symetria-twarzy-4 Eray-Eren-symetria-twarzy-3 Eray-Eren-symetria-twarzy-2 Eray-Eren-symetria-twarzy-1

Jeśli jesteście ciekawi jak byście wyglądali będąc perfekcyjnie symetryczni, możecie sami się przekonać wchodząc na stronę echoism.org. Ja doszedłem do jednego wniosku, całe szczęście urodziłem się asymetryczny.

Ciekawe? Udostępnij znajomym 🙂

Podziel się