Przesadnie kolorowe meble mogą kojarzyć się z kiczem lub niedoszukanym guście. Niejednokrotnie widziałem przekoloryzowane wnętrza, na patrzenie których dostawało się mdłości, a co dopiero na przebywanie w nich na co dzień. Niektórzy jednak potrafią wynieść się ponad piedestał i wyróżnić swój pomysł w interesujący sposób.

Designerskie szafki

Rzućcie okiem na te barwne szafki, które z pozoru przypominają ładnie poukładane kolorowe kartki papieru, ułożone w stos i zajmujące tylko cenne miejsce na podłodze. Pod tym tęczowym designem, kryją się jednak sprytnie ukryte szuflady. Projekt powstał przy współpracy niemieckiej firmy Schonbuch oraz francuskiej projektantki-architekt Emmanuelle Mourdeaux.

Designerskie szafki

Ręcznie robione designerskie szafki o słodkiej nazwie Mille-Feuille, są wykonane z lakierowanych płyt MDF i dostępne w trzech rozmiarach – szafka o 21 warstwach, 12 oraz 8 (idealna na szafkę nocną), każda z ukrytą funkcją szuflady.  Dlaczego piszę słodkiej? Ponieważ, o ile dosłowne znaczenie, to „tysiące liście”, o tyle przyjęło się, że pod tą nazwą kryje się nic innego jak ciastko Napoleonka. Oryginalne i poręczne, z pewnością dodałyby życia w niejednym nowoczesnym mieszkaniu.

Designerskie szafki

Designerskie szafki

Designerskie szafki

Zdjęcia: http://www.japandesign.ne.jp/salone/2013_moureaux.html