Można rzec – Nareszcie! Ilu z nas jest w pełni świadomych tego, jakie funkcje, możliwości skrywają Gmail, Google+, Youtube i wiele innych produktów Internetowego giganta? Przy obecnym tempie zmian i ilości narzędzi z jakich korzystamy bycie ze wszystkim na czasie jest praktycznie niemożliwe albo jest to zarezerwowane tylko dla największych pasjonatów. Na szczęście ktoś w Google wpadł na pomysł, żeby odkryć nieco tych tajemnic w przystępny i przyjazny sposób. Tak właśnie powstało Google Tips, które w jednym miejscu zbiera wszystkie produkty Google, dzięki czemu wybierając z menu konkretne z nich , łatwo znajdziemy wszystkie interesujące nas porady i pomoce.

google tips menu

Jak nazwa wskazuje, informacje na Google Tips gromadzone są w postaci praktycznych wskazówek i trików. Dzięki nim rozwiążemy najczęstsze problemy i nauczymy się lepiej wykorzystywać dany produkt, co po prostu ułatwi nam życie.

Kafelkowy interfejs (zadziwiająco przypominający ten od Windowsa) jest przyjazny, po tytułach od razu możemy znaleźć to czego potrzebujemy, jak choćby udostępniane grupowego kalendarza, upload filmów na Yotube bezpośrednio ze smartphona, itd.  Po wybraniu danej rzeczy, będziemy mieć krótki opis oraz filmik instruktarzowy.

google tips

Podsumowując Google Tips jest rewelacyjną inicjatywą, która ułatwi nam poruszanie się po Googlowym świecie. Fajnie by było, gdyby w przyszłości zostało to poszerzone o dziennik aktualności na temat interfejsowych i funkcjonalnych zmian w poszczególnych produktach.