Bez wątpienia żeby zostać artystą, trzeba oddać się pasji w pełni i starać się osiągnąć perfekcję w każdym calu. Udowodnili to wspominani już na blogu Paul Cadden czy Manabu Ikeda, których precyzja i dbałość o szczegóły, czyni ich fenomenalnymi. Czy Patrick Kramer będzie zaliczał się do tego grona? Ma na to spore szanse. Jego malunki, określane mianem „foto realistycznych” zdumiewają i zachwycają.

Zapytacie, po co malować, skoro można zrobić zdjęcie? Odpowiedź jest dość prosta, te ręczne dzieła posiadają głębię i duszę, której większości zdjęciom brakuje. Jak twierdzi sam zainteresowany, zdjęcia bez wątpienia oddadzą daną wizję i obraz, to jednak głębia, intensywność, więź może być odczuwalna tylko przy własnoręcznie robionych dziełach, do stworzenia których potrzeba czasu, cierpliwości, koncentracji, a przede wszystkim pewnego artystycznego wyczucia. To właśnie sprawia, że malowane obrazy posiadają duszę, która wg Kramera jest najważniejsza. Tworząc swoje obrazy, liczy on, że uda nam się dostrzec te drobne różnice pomiędzy fotografią, a malarskim dziełem, czyli tak naprawdę pomiędzy tym co natychmiastowe a długotrwałe, wszechobecne a niepowtarzalne i bezimienne a osobiste.

Są to daleko idące porównania i dla dość racjonalnego człowieka jak ja, wydają się lekko wyolbrzymione, co nie zmienia faktu, że zdjęcie mógłbym zrobić, ale mając pędzel w ręce, jego wyczynu bym nie powtórzył, także każdy sposób jest dobry na wyróżnienie się i podkreślenie swojego talentu.

realistyczne malowidła dolarów

Malowidło jak zdjęcie Precyzyjne malowanie realistyczne malowidło kieliszka Czy to na pewno nie zdjęcie? Kunszt i precyzja pędzla Niezwykłe obrazy Namalowane róże jak prawdziwe Realistyczny malowidło  Róża jak ze zdjęcia Zdjęcia czy obraz? Realistyczny malunek Obraz godny najlepszej fotografii ręcznie malowane Ręcznie malowane różę