Najlepszy sposób na sprzedaż Fiata 500 Abarth Cabrio? Pomaluj 12 nagich kobiet i wykorzystaj zdjęcia do reklamy.  Kierownictwo reklamowe w Richards Group, słynące z odwagi i braku obaw przed odrobiną kontrowersji, zatrudnili lokalnych cyrkowców, artystów, akrobatów oraz oczywiście znanego „body paintera”, żeby ozdobić i uformować kobiety w kształt przypominający małe, włoskie, sportowe autko.

Fiat Abarth Body Paint-w900-h600

Nim powiecie, że to wszystko magia Photoshopa, kilka faktów dla was. Do stworzenia tego projektu zebrano grupę 40 ludzi, którzy pracowali wspólnie nad realizacją tego jednego perfekcyjnego i skomplikowanego ujęcia. Body painter Craig Tracy powiedział, że było to jedno z najbardziej ambitnych i interesujących aranżacji przy jakich pracował. Dodał również, że było przy tym mnóstwo zabawy – ale to mnie akurat nie dziwi, bo który facet nie chciałby pomalować 12 nagich, kobiecych ciał.

Dla porównania, prawdziwa fotka Fiata 500 Abarth Cabrio.

fiat abarth prawdziwe zdjęcie-w900-h600

To oryginalna fotografia Fiata Abarth jaką udało się stworzyć, pojawi się jako reklama drukowana w magazynach, której będzie towarzyszyć hasło: „ Stworzony z prawdziwych mięśni” ( Made of pure muscle). Jak twierdzą twórcy reklamy, zespół spędził sporo dni nad samym zaprojektowaniem odpowiednich póz dla kobiet, dokładnym określeniem pozycji w ujęciu aparatu oraz oczywiście nad samym pomalowaniem ciał. Wszystko złożyło się na piękną i unikalna fotografię, które wielu uzna za dzieło sztuki. Chodź znajdą się tacy, co powiedzą, że to kolejny przykład uprzedmiotowienia kobiet.

Nie jest to pierwszy projekt Richards Group dla Fiata Abarth. Dwa lata temu również wykorzystali kobiecy seksapil w reklamie telewizyjnej, przedstawiającą gorącą i seksowną włoszkę, będącą obiektem fantazji pewnego mężczyzny. Gdy ma nastąpić wielki pocałunek, kobieta okazuję się być Fiatem Abarth. Naprawdę udany spot reklamowy.

Obejrzyjcie jeszcze na koniec video przedstawiające przebieg tego oryginalnego, ale i zarazem trochę kontrowersyjnego marketingowego przedsięwzięcia. Jest w nim trochę nagości, także uważajcie, gdzie go oglądacie.