orgazm lepszy od sudoku

Amerykańscy neurolodzy uważają, że orgazm to lepsze ćwiczenie dla naszego mózgu, niż rozwiązywanie krzyżówek, czy nawet Sudoku. Skąd takie wnioski? Otóż podczas szczytowania  pobudzane są prawie wszystkie obszary mózgu, podczas gdy wypełnianie pól w krzyżówce czy cyferek w Sudoku zmusza do wysiłku jedynie określone fragmenty w naszej głowie. Jak twierdzi pewien profesor z Uniwersytetu w New Jersey, którego można uznać za eksperta w dziedzinie kobiecego orgazmu (studiuje i bada tą sferę życia od lat 60 poprzedniego stulecia), szczytowanie zwiększa przepływ krwi do mózgu, co niesie ze sobą same pozytywy, w postaci dostarczenia do głowy ogromnej porcji składników odżywczych oraz dotlenienia.

jak orgazm działa na mózg

Jakby tego było mało, już dekadę temu naukowcy odkryli i udowodnili (na przykładzie kobiecego orgazmu), że pełna rozkosz neutralizuje ból. Mając ten fakt w pamięci, jeśli wasze drugie połówki, sympatie, etc. będą sięgać po apap czy ibuprom, macie teraz medyczne przesłanki do zaproponowania im zdrowszego i w pełni naturalnego rozwiązania. Grunt, to zdrowie przecież.

Swoją drogą te racjonalne przesłanki na temat pobudzenia mózgu do intensywnej i efektywnej pracy, mogą się świetnie sprawdzić również o poranku.

Czy wiedzieliście, że…….?

[pullquote]Kobiecy orgazm trwa od 10 do 15 sekund, podczas gdy u faceta ledwie ok. 6 sekund. Na dokładkę, kobieta może ich osiągnąć wiele, w odstępach ledwie kilku sekund ( I jak tu narzekać?)[/pullquote]

Orgazm zamiennikiem kawy

Kto by pomyślał, że na wyciągnięcie naszych rąk, mamy cudowny zamiennik porannej kawy, który jest zdrowy i naturalny. Jeśli dorzucimy do tego jeszcze spalone kalorie, to mamy genialne lekarstwo na większość naszych bolączek. Tłuszczyk z brzucha odchodzi w zapomnienie, tak jak miałoby to miejsce przy stosowaniu się do złotych zasad przedstawionych w jednym z pierwszych artykułów.