Płynna rzeźba – ręcznie robione arcydzieła

Do tej pory nie poświęcałem zbyt wiele czasu, ani nie interesowałem się rzeźbą. Nie jest to dziedzina sztuki, która mnie po prostu zauroczyła czy zafascynowała. Dlatego tym bardziej trzeba docenić artystę rodem z Hong Kongu, którego dzieła okazały się na tyle innowacyjne, imponujące i fascynujące, że zaintrygowały nawet takiego laika w tej dziedzinie, jak ja.

Płynne rzeźby Johnsona Tsanga to bez wątpienia pokaz manualnych i technicznych umiejętności artysty, niezwykle realistyczne detale, ciągłość pomiędzy poszczególnymi elementami oraz ten wizualny efekt płynności cieczy, mimo iż mamy tu do czynienia z ceramiką i stalą nierdzewną. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze głęboki przekaz, ukryty pod płaszczykiem tych rzeźb. Na kilku pierwszych zdjęciach widzimy topiącą się broń w ludzkich dłoniach, gdzie następnie wytopiona ciecz formułuje pod spodem twarz Buddy. Artysta sugeruje tym samym, że w naszych rękach jest możliwość zakończenia przemocy, co zaprowadzi pokój na Ziemi. Jedna niewinna rzeźba, a ukazuje sporo prawdy o ludzkości.

płynna rzeźba obrazująca Buddę

Metaforyczna rzeźba

Symboliczna rzeźba

Mi jednak osobiście najbardziej przypadły do gustu rzeźby z filiżankami i wylewającymi się z nich płynami. Naprawdę ciężko momentami uwierzyć, że mamy tu do czynienia z tą dziedziną sztuki. Każde dzieło wydaje się niezwykle delikatne, ale dzięki perfekcji wykonania i użytym materiałom jest trwałe i stoi bez problemu. Nie należy zapominać, że wszystkie prace Johnsona Tsanga są wykonywane własnoręcznie, co powoduje, że szczęka opada jeszcze bardziej.

Gdybyście mieli wątpliwości w jego dokonania, obejrzyjcie jego bloga, na którym poprzez zdjęcia udokumentowane są, krok po kroku, prace nad wszystkimi rzeźbami.

Niezwykła płynność rzeźb

płynna rzeźba

płynna rzeźba z metalu

 Niezwykle realistyczna miska     płynna rzeźba płynna rzeźba z metalu płynna rzeźba z metalu  21-Johnson-Tsang-r100 22-Johnson-Tsang-r100 Smok z ceramiki

Jedność filiżanki z podstawką Rozkładająca się broń Niezwykłe odlewy

Ręcznie robiona miska z twarzą

Miska z twarzą

Miska z twarzą

Dziesiątki ludzkich wyrazy twarzy