W świecie reklamy drukowanej, agencje marketingowe i interaktywne są mocno ograniczone. Mogą w zasadzie przedstawiać przesłania i treść reklam wyłącznie poprzez obraz. W cyfrowych czasach, gdzie dzięki technologiom interakcja z ludźmi weszła już na zupełnie inny poziom, czego najlepszym przykładem są „Mówiące okna” przetestowane w niemieckiej komunikacji, niezwykle ciężkim zadaniem staje się stworzenie plakatów czy billboardów, które przykują oko i zaintrygują ludzi.

Najpopularniejszym, a zarazem chyba najlepszym sposobem na osiągnięcie tych celów jest oparcie się na inteligencji i sprycie. Trzeba stworzyć piękny obraz, wykorzystać otaczającą przestrzeń i jednym zdaniem przekazać całą ideę. Jeśli te 3 warunki są spełnione, nierzadko reklamy drukowane stają się pewną formą sztuki, artyzmu i w pełni realizują swoje główne zadania, czyli przykucie uwagi, zaintrygowanie i przekazanie informacji, idei, wartości.

A oto kilka najnowszych dowodów na magię reklamy drukowanej i wielki talent twórców, tych naprawdę świetnych kreacji. Będzie zarówno śmiesznie, jak i poważnie, bo jest tu kilka interesujących koncepcji na przekazanie trudniejszych tematów, jak ochrona środowiska czy palenie. Także można je porównać z przedstawionymi jakiś czas temu reklamami wychodzącymi z cienia typowej komerchy i mających głębszy sens.

Reklamy drukowane z cyklu tych zabawniejszych

reklama pasty do zębów

 

reklama drukowana dezodorantu

Zabierz je ze swojego psa

Przestroga dla kierowców

reklama drukowana dla społeczeństwa

kampania społeczna dla kierowców

Poważne i prawdziwe problemy

Kampania społeczna odnośnie palenia

Reklama drukowana odnośnie zanieczyszczenia

globalna kampania reklamowa

 

Kampania reklamowa na rzecz zwierząt

Po prostu fajne!

reklama drukowana ciasteczka

wkrętarka Bosch pokaż że potrafisz robić tatuaże Yoga Reklama w terenie

Rybka chroni swoją głowę

Nescafe - ta kawa budzi nas Nóż, który kroi deskę

Jeep miejsce do parkowania

 

Klocki Lego, od budowania do latania

 

Lizaki bez cukru

Nike run reklama drukowana przedstawiająca filiżankę