unikalne zdjęcie największego drzewa zdjęcie sekwoi z dołu

Widząc pierwsze dwa zdjęcia, można pomyśleć, że nie mamy tu z niczym nadzwyczajnym do czynienia. Nic bardziej mylnego, te zdjęcia ukazują „Prezydenta”, czyli wielką sekwoję, liczącą ponad 3200 lat. Jej wymiary to ponad 75m wysokości i 8m szerokości. Liczby nie oddają potęgi tego drzewa,  w przeciwieństwie do zdjęć zrobionych przez Michaela Nicholsa.

Dzięki linom rozciągniętym na całej długości drzewa i przymocowanego aparatu, udało się zrobić zdjęcia, niemalże każdej części gigantycznej sekwoi. Zajęło to całej ekipie, bagatela 32 dni, z czego finalnie wybrano 126 fotografii, które ostatecznie złożyły się na pierwsze, 1 – kadrowe zdjęcie „Prezydenta”.  Przyznacie, że to ujęcie robi wrażenie, szczególnie jak odnajdziemy na nim członków ekipy, którzy na tle drzewa wypadają dość mikroskopijnie.

jedno kadrowe zdjęcie Michaela Nicholsaniezwykła fotografia największego drzewa świata  zdjęcia Michaela Nicholsa

Na koniec kilka ciekawostek. „Prezydent” jest tak naprawdę trzecim co do wielkości drzewem świata, wyrażonej w ilości (pojemności – m3) drzewa jaką posiada. Jest też spora szansa, że ten młodzieniaszek trafi na pierwsze miejsce tej listy, gdyż wciąż rośnie i to na dodatek bardzo efektywnie, bo szybciej niż większość, o jakieś 3 tysiące lat młodszych drzew. Całkiem nieźle, jak na takiego pradziadka. Jeśli światowa gospodarka nie doprowadzi do jego wycięcia albo zatrucia otaczającego środowiska, to prawdopodobnie „Prezydent” postoi kolejne tysiąclecia.