uliczny artysta podczas pracy

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy graffiti jest sztuką, to na pewno zmieni zdanie po obejrzeniu tych malowideł. David Walker osiągnął niesamowity realizm, nie stosując przy tym żadnych pędzli, szczotek czy gotowych form. Wszystkie jego graffiti to zasługa jedynie spreju oraz niepodważalnego talentu kipiącego w jego dłoniach i umyśle. Uliczny artysta stworzył unikalny styl portretowania, poprzez zastosowanie wielu warstw oraz niekonwencjonalnej linii.  Graffiti Walkera tętnią życiem, energią, są nasycone ulicznym stylem, a jednocześnie mają tą niesamowitą jakość i realność obrazu. Być może nie poświecił on tylu godzin na zrobienie swoich arcydzieł,  co Manabu Ikeda, ale i tak jest co podziwiać i czym się zachwycać.

uliczny rysunek David Walkera David Walker graffiti 6 David Walker graffiti 5 David Walker graffiti 4 David Walker graffiti 13

 

 

fotografia malowideł David Walkera fotografia dzieł David Walkera fotografia sztuki ulicznej David Walkera

Jeśli ktoś chce zobaczyć jego prace na żywo, najlepiej zafundować sobie przelot do Londynu,  bo stamtąd David właśnie pochodzi i jego uliczne malunki można znaleźć w wielu zakątkach tego miasta.