Ci co oglądają telewizję za pewne kojarzą niektóre kampanie społeczne w Polsce. Choćby –  Nie jedź po alkoholu. Nie jest ona zła, natomiast w mojej ocenie jest zbyt subtelna. Jej przekaz dociera do tych, którzy i tak nie wsiądą do samochodu po alkoholu. Za granicą podchodzą do tematu często trochę inaczej, jak choćby w akcji – Piłeś? Nie jedź! w bardziej namacalny sposób poruszyli ten problem. Nie zapomnę również filmiku – Kiss my ass!, który poruszył kwestie niepełnosprawnych w dość osobliwy sposób. Jednak cel został osiągnięty, mało jest osób, którym ten spot nie utkwił w pamięci.

Dzisiejszy film natomiast, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. W pewnym momencie nawet podskoczyłem z wrażenie, bo takich konsekwencji z bycia wagarowiczem się nie spodziewałem. Nie będę zdradzał zbyt wiele, żeby nie popsuć efektu, także podsumuję to hasłem przewodnim tej kampanii społecznej – Zostań w szkole!

Na koniec dodam, że film został stworzony przez Henry Inglis i Aaron McCann na rzecz australijskiej fundacji  Learn For Life, która promuje to, jak ważna jest nauka w życiu. Wszystko jednak wskazuje, że owa fundacja jest „lipna” i jest tylko elementem świetnie przemyślanej planu twórców filmu. Niezależnie od tego co jest prawdą, a co nie, spot przemawia do rozsądku i może być społecznie użyteczny.