Na wstępie od razu powiem, że nie jestem wegetarianinem, ale to co zobaczyłem totalnie odwróciło mój światopogląd na zdrowe odżywianie. Do tej pory jedzenie warzyw traktowałem jako zdrowy dodatek do mięsa, który daje sporo witaminek. Przyjęło się również, że jedzenie warzyw jest elementem diet, wpływa dobrze na linię i pozwala zrzucić parę kilogramów.

Niestety dla tych wszystkich mam złą wiadomość. Duża ilość warzyw może zrobić z ciebie mutanta.

Słodki króliczek na diecie wegetarianina

Widoczny na zdjęciu króliczek ma rozmiar ok. 1 metra i waży ok. 22 kg, czyli więcej niż 3 letnie dziecko. Nie byłoby to jeszcze tak zaskakujące, gdyby był przysłowiowym królikiem doświadczalnym i testowali na nim promienie gamma, ale jego posiłek wygląda tak jak poniżej i je go zaledwie 2 razy dziennie.

Zdrowe odżywianie królika

Tak więc, króliczek o imieniu Ralph być może będzie inicjatorem wielkiej rewolucji na siłowniach, gdzie „pakerzy” zamiast odżywek i sterydów będą przychodzić z koszyczkiem pełnym warzyw i paszy albo ich sproszkowaną wersją. Co natomiast mają począć kobiety ze swoimi warzywnymi dietami? Powiem szczerze, że nie wiem, ale na pewno coś trzeba będzie zmienić, bo nie będą chciały wyglądać jak ten słodki króliczek.

 

PS. Artykuł ten traktuj z przymróżeniem oka, jest w nim odrobina przesady i prawdy.