Fotograf Tim Tadder, pochodzący ze słonecznego Los Angeles, tworzy niezwykłe i zaskakujące projekty fotograficzne, między innymi takie jak Water Wigs ( tytułowe wodne peruki ). Jak tłumaczy sam zainteresowany: „gdyby moje fotografie były moim głosem, nigdy nie chciałbym, żeby były echem. Zawsze chcę tworzyć unikalną wizję, którą ludzie będą szanować. Możecie kochać, możecie nienawidzić , ale to moje prace i są one inne od reszty”.  W jego ostatnich fotografiach znajdziemy pełne odzwierciedlenie tych słów. Najlepszymi słowami oddającymi ich motyw przewodni, jest dosłownie i w przenośni stwierdzenie:

Kreatywna eksplozja

wodne fotografie fotografia przedstawiająca zaskoczonego faceta

Już wyjaśniam, w czym tkwił cały sekret owych zdjęć. Baloniki z wodą, znajdujące się nad głowami łysych gości, wybuchały z chirurgiczną precyzją, w określonym miejscu i czasie, a wszystko to było uchwycone przez aparat fotograficzny, tworząc efekt wodnych fryzur. Cała sesja była bardzo starannie i drobiazgowo zaplanowana. Wszystko musiało zagrać, niczym kocnert w filharmonii pod wodzą drygenta. Dzięki temu uzyskaliśmy lekko idiotyczne, ale przezabawne fotografie mężczyzn, którzy również ze swojej strony dołożyli trochę humoru i komizmu dla podkreślenia całościowego efektu.

zdjęcie punka Fotografia punka

Fotografie, gdzie milisekundy odgrywają kluczową w rolę w złapaniu odpowiedniego ujęcia, wymagały specjalnych przygotowań. Najważniejszą kwestią, było odpowiednio przygotowane studio. Techniki stosowane przez Tima Taddera wymagają totalnej ciemności, gdzie jedynym blaskiem światła jest fotografowany obiekt. Tak jak wspomniałem wcześniej, mimika modeli też nie była z przypadku. Każdy wyraz twarzy miał idealnie pasować do danego rozprysku. Nie zgadniecie natomiast, jak zaawansowanego technicznie sprzętu nasz fotograf używał, by efekt rozbicia balonów był odpowiedni? Pineska! Ona dała efekt tak równomiernego i gładkiego rozprysku. Czasami naprawdę najprostsze rozwiązania, są najlepsze.

Zdjęcie Jezusa Jezus w innej wersji

Dla kontrastu, znalazłem jeszcze zdjęcia z dziewczynami w roli głównej, gdzie Tim zastosował te same techniki fotograficzne. Być może nie są już tak zabawne, ale wciąż zaskakują i fascynują, podobnie jak to miało miejsce przy fotografiach Michała Karcza.

fotografie kobiet Imitacja królowej futurystyczna wizja kobiety