parkour z bliskiej perspektywy 1

Oglądanie parkour z daleka dostarcza mnóstwo rozrywki. A co powiecie na obejrzenie przeskoków między blokami,  balansu na krawędzi dachu czy wskakiwania na ściany z naprawdę bliskiej perspektywy?

Nowy filmik na youtube zamieszczony przez Thing Du Jour, w którym, jak sami zobaczycie, całkiem utalentowany brytyjski parkourowiec,  James Kingston dokonuje rzeczy niewyobrażalnych dla zwykłego śmiertelnika, przeskakując między innymi z budynku na budynek w brytyjskim Cambridge.  Oglądanie filmiku z perspektywy biegacza dostarcza nowych emocji  i wrażeń, powodując szybsze bicie serca, lekkie drgawki i efekt miękkich nóg. Z resztą parkour to jakby nie patrzeć, dość ekstremalna dziedzina sportu, którą można śmiało porównywać z skokami ze spadochronem, czy base jumpingiem, który został przez nas przedstawiony w dość niecodzienny i zabawny sposób.

Spot jest naprawdę udany i fajnie zmontowany, choć i tak największa zasługa należy się samemu biegaczowi, który wykonuje wszystkie manewry z wielką gracją, płynnością, spokojem i  świetnym balansem ciała, co czyni oglądanie filmu wielką przyjemnością.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić was do zajęcia wygodnego siedziska i  obejrzenia poczynań parkourowca. W sumie muzyczka, też jest całkiem sympatyczna.