Lubisz się dzielić zdjęciami ze znajomymi? Masz ochotę wysłać coś bardziej pikantnego swojej drugiej połówce? To zdjęcie zadziała, jak kubeł zimnej wody w takiej sytuacji.

Zdjęcie jest elementem kampanii społecznej przygotowanej przez SaferNet Brasil. Głównym przesłaniem akcji jest: Zachowaj swoją prywatność offline.

Fotografia jasno ukazuje, że to my sami przeważnie wpędzamy się w kłopoty, poprzez publikowanie takich, a nie innych zdjęć, bo gdy już prześlemy zdjęcie, tracimy kontrolę nad tym, co się z nim dalej dzieje. Jest jeszcze drugie dno tego przekazu, czyli kradzieże tożsamości, przerabianie zdjęć i ich nielegalne wykorzystanie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak jedno zdjęcie z wakacji, w stroju kąpielowym, w rękach nawet kiepskiego grafika, może szybko stać się treścią pornograficzną. Nie będzie w tym jeszcze tragedii, jeśli trafi ono za ocean i nigdy tego nie ujrzymy. Wyobraźcie sobie jednak sytuację, w której takie zdjęcia trafią w ręce mało rozsądnego nastolatka, który czym prędzej pośle je swoim kolegom ze szkoły, itd. Wiecie do czego zmierzam?

Dlatego pilnujcie siebie i przestrzegajcie swoje pociechy! Chodź sweet focie czy selfie są w modzie, to nigdy nie wiadomo, czym to się może skończyć.

Po kliknięciu w wyższej rozdzielczości.

bezpieczeństwo w sieci